fot. Fb/Związek Artystów Scen Polskich

Związek Artystów Scen Polskich poinformował, że aktor Jerzy Kuczera nie żyje. Znany aktor za niecałe dwa tygodnie skończyłby 72 lata.

Jerzy Kuczera zmarł w nocy

Jerzy Kuczera zmarł w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Był aktorem teatralnym i telewizyjnym. 12 kwietnia obchodziłby swoje 72 urodziny.

Informację o jego śmierci przekazał na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

– Z wielkim smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o odejściu naszego drogiego kolegi i byłego przewodniczącego Oddziału ZASP w Katowicach – Jerzego Kuczery – czytamy na stronie ZASP Katowice.

– Wyrazy współczucia dla Bliskich Pana Jerzego, będzie nam Go bardzo brakowało – dodano na głównym profilu ZASP.

Radio ZET przekazało, że informację potwierdzili przedstawiciele Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Zabrzu. W obu tych instytucjach aktor pracował. Nie podano, co było przyczyną śmierci.

Kim był Jerzy Kuczera

Jerzy Kuczera urodził się 12 kwietnia 1951 roku w Rowieniu na Śląsku. W 1974 roku ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W tym samym roku zadebiutował w Teatrze Płockim.

W 1977 roku związał się z Teatrem Śląskim w Katowicach. W karierze teatralnej zagrał kilkadziesiąt ról. Współpracował z ośrodkami młodzieżowymi i dziecięcymi.

Kuczera na ekranach

W 1978 roku Jerzy Kuczera miał debiut telewizyjny. Wystąpił w miniserialu „Ślad na ziemi”. Pierwszym występem filmowym była produkcja „w 1978 roku „Paciorki jednego różańca”.

Występował też w takich tytułach, jak „Grzeszny żywot Franciszka Buły”, „Barbórka” czy „The Last Waltz”. Wielką popularność przyniosły mu role w serialach „Kryminalni” i „Pierwsza miłość” oraz w filmie „Bilet na księżyc”.

dj

facebook.com / radiozet.pl

fot. Fb/Związek Artystów Scen Polskich

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *