Robert Makłowicz Źródło: YouTube

Robert Makłowicz to polski krytyk kulinarny, który pochodzi z wielokulturowej rodziny. Będący ulubieńcem internautów podróżnik ma korzenie polskie, ukraińskie, ormiańskie, węgierskie i austriackie. Makłowicz jest osobą wierzącą, ale uczęszcza do innego Kościoła niż większość Polaków.

Robert Makłowicz to bardzo ciekawa postać. Niewiele osób wie, z jak wielonarodowościowej rodziny pochodzi krytyk kulinarny i podróżnik. Jego korzenie sięgają m.in. Ukrainy czy Węgier, ale także odległej Armenii.

Ciekawostką jest także fakt, że Makłowicz oraz jego żona Agnieszka i synowie Mikołaj i Ferdynand mieszkają… w dwóch miejscach. Makłowiczowie dzielą rok na pół. Przez część czasu mieszkają w Polsce w Krakowie, ale kilka miesięcy spędzają także w swoim domu na półwyspie Pelješac w chorwackiej części Dalmacji.

Poza tym oczywiście krytyk jeździ po świecie, gdzie próbuje lokalnych potraw lub gotuje jakieś regionalne posiłki.

Do jakiego Kościoła należy Robert Makłowicz?

Wielokulturowe pochodzenie Roberta Makłowicza przekłada się na jego wyznanie. Okazuje się bowiem, że popularny krytyk kulinarny jest członkiem Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego.

Jest to Kościół, który podlega co prawda papieżowi, ale różni się od Kościoła Rzymskokatolickiego obrządkiem. Inaczej wyglądają na przykład śluby. Zamiast obrączek stosuje się tam… korony. Ceremonie trwają też dłużej.

– Ceremonia trwała ponad pięć godzin, więc to było coś niezapomnianego. Co się działo? Nie wiem, nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku. – Tak o swoim ślubie z Agnieszką Pogodą opowiadał Makłowicz w wywiadzie Plejadzie.

SJ

o2.pl, Plejada

Fot. YouTube / Robert Makłowicz

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *