Krzysztof Krawczyk / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: CC0

Smutny dzień dla polskiej kultury. Dziś mijają dokładnie dwa lata od śmierci Krzysztofa Krawczyka. W wydanej niedawno książce „Sława zniesławia” wdowa po piosenkarzu, Ewa Krawczyk, ujawniła niezwykły szczegół dotyczący pochówku gwiazdora polskiej estrady. Jaką tajemnicę skrywa trumna Krzysztofa Krawczyka?

Śmierć Krzysztofa Krawczyka była ciosem nie tylko dla fanów, lecz także dla jego żony. Przez lata bowiem tworzyli udany związek.

Ewa Krawczyk zdradziła w swojej książce, że jej mąż uwielbiał nosić złotą biżuterię. Ta miała jednak źle na niego działać.

„Indianie kiedyś mu powiedzieli, że za dużo nosi złota. Bo miał Krzyś taki okres, że nosił na szyi łańcuszki, złote pierścienie, bransoletki” – czytamy.

Według Indian złota biżuteria miała zły wpływ na Krzysztofa Krawczyka. Idąc za ich radą, piosenkarz przestał nosić złoto. Życie jednak nie znosi próżni. Pojawiła się inna biżuteria.

„I zaczęło się szaleństwo srebra z turkusami. Bo Indianie wykonywali takie ozdoby. Dostał od nich cały komplet takiej biżuterii i długie lata w niej występował” – napisała w książce wdowa po Krzysztofie Krawczyku.

Jak się okazuje, biżuteria ta nawet po śmierci Krzysztofa Krawczyka została potraktowana w szczególny sposób. „Krzyś miał swoje zdanie i wiedziałam, że pewnych rzeczy nie przewalczę. Występował w tych indiańskich ozdobach. Wziął je ze sobą, żeby tam, gdzie teraz jest, też mógł się stroić” – napisała pani Ewa.

Jednak w trumnie Krzysztofa Krawczyka znalazło się więcej cennych pamiątek. „Do kieszonki surduta włożyłam moje, a jego ulubione zdjęcia, żeby nie zapomniał o mnie. Miał też mikrofon, który uwielbiał i śpiewał w K&K Studio wszystkie ostatnie płyty” – ujawniła wdowa. Ponadto Robert Urbańczyk, przyjaciel rodziny, miał też włożyć piosenkarzowi do kieszeni perfumy, z którymi ten nigdy się nie rozstawał.

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek wielkanocny 5 kwietnia 2021 roku. Jeden z najbardziej cenionych polskich wokalistów miał 74 lata.

Krawczyk przez dekadę był wokalistą Trubadurów. Występował z tą formacją w latach 1963-1973 oraz w 1976 roku. Od 1973 roku postanowił jednak rozpocząć karierę solową. Wśród jego najbardziej znanych utworów, które śpiewała cała Polska, są m.in. „Chciałem być”, „Jak minął dzień”, „Parostatek” czy „Bo jesteś ty”.

mx

se.pl

Foto: Domena publiczna

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *