fot. YT/Onet News

Kwestia pieniędzy i zarobków potrafi wywołać wielkie emocje. Przeciwnicy WOŚP niejednokrotnie zarzucają, że Jerzy Owsiak „zarabia na dobroczynności”. Aby uciąć te spekulacje, sam zainteresowany ujawnił, ile zarabia „na rękę”.

Dziś odbywa się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Wolontariusze zbierają pieniądze do puszek na wskazany cel. W tej edycji akcja odbywa się pod hasłem „Płuca po pandemii”. Celem jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jak przekonuje szef WOŚP, Jerzy Owsiak, za bycie prezesem zarządu fundacji nie otrzymuje żadnej pensji. Wynagrodzenie zaś otrzymuje od spółki Złoty Melon. To spółka zależna WOŚP.

Informację tę przekazał sam Jerzy Owsiak. I to już kilka lat temu.

– Ja, Jurek Owsiak, pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych – napisał w 2019 roku Jerzy Owsiak w mediach społecznościowych.

Portal „Business Insider” sprawdził z kolei sprawozdanie finansowe Złotego Melona. Wynika z niego, że w 2022 roku Owsiak zarobił 317 tys. zł, co daje około 26,4 tys. zł miesięcznie jako koszt pracodawcy. Kwota brutto Owsiaka wynosiłaby więc 21,9 tys. zł, co oznacza, że kwota netto – a więc „na rękę” – Jerzego Owsiaka wynosiłaby około 14 tys. zł miesięcznie.

– Będąc szefem firmy Złoty Melon na swoją pensję muszę sam zarobić, czyli wygenerować te pieniądze z działania i zysku firmy – przekonywał Jerzy Owsiak.

W 2019 roku Owsiak z kolei deklarował, że jego wynagrodzenie netto wynosi około 10 tys. zł. W trzy lata jego pensja wzrosłaby więc o około 4 tys. zł.

Uważacie, że taka pensja jest w porządku, również w kontekście zaangażowania publicznych służb?

jk

interia.pl

fot. YT/Onet News

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *