YouTube / Magda Gessler

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Magda Gessler przygotowała już wigilijne menu dla swoich gości. Ile trzeba zapłacić za kolację wigilijną przygotowaną przez słynną restauratorkę?

Magda Gessler jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej gastronomii. Stało się to dzięki jej udziałowi w licznych programach telewizyjnych.

Celebrytka prowadzi kilka restauracji. Jedną z nich jest znajdująca się w Łodzi Polka. Lokal ten opublikował ostatnio wigilijne menu wraz z cennikiem.

Ile kosztuje proponowana przez Magdę Gessler kolacja wigilijna? Otóż jest to naprawdę poważny wydatek – blisko 2400 zł! A jak przedstawiają się ceny poszczególnych dań?

Bigos to wydatek rzędu 96 zł za kilogram, kapusta z grochem 58 zł za kilogram. Dorsz po grecku kosztuje natomiast 42 zł za 150 g.

A jak kształtują się ceny świątecznych potraw mięsnych? Otóż pieczona karkówka kosztuje 105 zł za kilogram, wołowina w czerwonym winie z kapeluszami podgrzybków 200 g 60 zł, 600 g kaczki lakierowanej miodem 66 zł, a polędwiczka wieprzowa w sosie śmietanowo-grzybowym to koszt 48 zł za 200 g.

Czy dania wegetariańskie są tańsze? W ofercie można znaleźć gołąbki z kaszą w sosie grzybowym (2 szt.), kaszotto z grzybami (250 g), czy też ratatui z pulpecikami z ciecierzycy (250 g). Każda z tych potraw to wydatek 40 zł.

Porcja pierogów kosztuje aż 92 zł za kilogram. Dostępne są trzy warianty – z kapustą i z grzybami, ruskie i z mięsem.

Magda Gessler proponuje również zupy. Barszcz z uszkami kosztuje 26 zł, a grzybowa z łazankami 28 zł za 350 ml.

Drogie są również desery. Tort bezowy Pavlova kosztuje 160 zł za kilogram, z kolei tradycyjny makowiec jest 10 zł tańszy za analogiczną porcję.

Jak widać, ceny u Magdy Gessler są niezwykle wysokie. Ciekawe, jak smakują proponowane przez nią dania. Może jakiś youtuber zdecyduje się skorzystać z oferty restauratorki i opowiedzieć o swoich wrażeniach.

PS

pomponik.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Magda Gessler

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *