Snoop Dogg Fot. X

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Legenda amerykańskiego rapu Snoop Dogg będzie komentatorem na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Snoop Dogg, właśc. Calvin Cordozar Broadus Junior, to amerykański raper, producent, aktor, biznesmen, malarz, producent filmów p*rno, dziennikarz, prezenter, komik i… można by wymieniać w nieskończoność. To jedna z największych legend Zachodniego Wybrzeża i w ogóle jedna z najbarwniejszych postaci w amerykańskim rapie.

Z jednej strony Snoop Dogg od samego początku rozwijał się w stronę muzyki i aktorstwa, a matka i ojczym zapewnili mu naprawdę dobry start, bo muzyk już jako dziecko uczęszczał na lekcje śpiewu w kościele Golgotha Trinity Baptist Church i uczył się gry na fortepianie, a z drugiej strony został członkiem gangu Crips (z którym sympatyzuje do dziś, co zaznacza niebieskimi elementami stroju) i szybko trafił do więzienia za dillowanie marihuaną i kokainą.

Więzienie nie popsuło jego planów na przyszłość. Raper po wyjściu bardzo szybko trafił pod skrzydła 2paca, a później dr Dre i od tamtej pory sprzedał ponad 30 milionów płyt.

Choć problemy z prawem wciąż mu się jeszcze zdarzają (tylko w ostatnich latach kilkukrotnie był zatrzymywany za posiadanie narkotyków lub nielegalne posiadanie broni), to jakimiś sposobem Calvin wciąż utrzymuje się na topie i pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów. Jako muzyk Snoop Dogg współpracował m.in. z Red Hit Chilli Peppers, Gorillaz, Justinem Timbarlake’em, Katy Perry, Eminemem, Miley Cirus, Marriah Carey i wieloma innymi topowymi artystami.

Snoop Dogg realizował się także jako aktor i zagrał w 30 filmach i 20 serialach. Raper zajmuje się także… dubbingiem bajek animowanych oraz produkcją filmów p*rno (dwukrotnie otrzymał nagrodę AVN za najlepiej sprzedającą się produkcję p*rno roku).

Snoop był także m.in. jurorem w wielu talent showach, prowadził gale MTV m.in. w Monachium, prowadził podcasty, a obecnie został właścicielem legendarnej wytwórni muzycznej Death Row Records (jej poprzedni właściciel Suge Knight trafił do więzienia za podwójne morderstwo, więc kupno było okazją).

Jak widać Snoop Dogg robił i robi wiele rzeczy w swojej karierze, ale nikt się raczej nie spodziewał, że zostanie komentatorem sportowym na największej imprezie sportowej świata, czyli olimpiadzie.

Tak jednak będzie – raper będzie jednym z komentatorów podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Muzyk poinformował o tym za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

– Noworoczny nastrój. Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Widzimy się tego lata – zapowiada Snoop za pośrednictwem portalu X.

Igrzyska rozpoczynają się 26 lipca, a ich koniec datowany jest na 11 sierpnia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *