Hugh Grant / Foto: Kurt Kulac, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Poważne oskarżenia pod adresem brytyjskiego magazynu „The Sun” wysuwa Hugh Grant. Aktor twierdzi, że to tabloid stoi za serią włamań do jego domu i firmy oraz za podsłuchem jego telefonów.

W czwartek Hugh Grant pojawił się w Sądzie Najwyższym w Londynie, podczas ostatniego dnia rozprawa przeciwko wydawcy magazynu „The Sun” – News Group Newspapers.

Tajemnicze włamanie

Z doniesień „The Guardian” wynika, że aktor opowiedział w sądzie m.in. o incydencie z 2011 roku. Wówczas nieznani sprawcy wyłamali drzwi prowadzące do jego mieszkania.

Uwagę zwracała szczególnie pewna koincydencja. Podczas włamania nic z mieszkania nie zginęło. Natomiast następnego dnia w „The Sun” opublikowano artykuły „szczegółowo opisujące wnętrze mieszkania”.

Jak podkreślał przed sądem aktor, bezpośrednio po tym zdarzeniu „nie miał dowodów na to, że włamanie zostało dokonane na polecenie jakiegokolwiek tytułu prasowego”. Jednak w ostatnich miesiącach Grant rozmawiał z prywatnym detektywem Gavinem Burrowsem. Miał wtedy uzyskać informacje, które skłoniły go do wytoczenia sprawy wydawcy brytyjskiego tabloidu.

Długa lista oskarżeń

– Moje roszczenie dotyczy bezprawnych czynów popełnionych przez „The Sun”, w tym zlecenia włamań na teren prywatny w celu uzyskania prywatnych informacji poprzez założenie tam podsłuchu, podsłuch telefonu stacjonarnego oraz włamywanie się do telefonu komórkowego, a także wykorzystanie prywatnych detektywów do wykonania tych i innych nielegalnych czynów – mówił aktor, składając zeznania. Jego słowa cytuje „The Guardian”.

Zdaniem aktora, w ciągu ostatniej dekady magazyn „The Sun” miał też wynająć prywatnych detektywów. Mieli oni włamać się do dwóch nieruchomości: powiązanych z prowadzonym przez niego przedsiębiorstwem filmowym i jego byłą partnerką Liz Hurley. Według Granta, incydenty te odbywały się „z wiedzą i zgodą Rebekah Brooks, która w tym czasie była redaktorem naczelnym „The Sun””.

Co więcej, według aktora, magazyn miał też pozyskać za sprawą „szantażu lub przekupstwa” informacje na temat porodu jego pierwszego dziecka. Jak mówił w sądzie, jego ówczesna partnerka i matka jego pierwszego dziecka została przyjęta do szpitala pod fałszywym nazwiskiem. Miało to powstrzymać rozgłos, co jednak się nie udało.

Znany aktor

Hugh Grant jest popularnym brytyjskim aktorem i producentem filmowym. Na dużym ekranie zadebiutował jeszcze podczas studiów, w 1982 roku.

Rozgłos Grantowi przyniósł film pt. „Maurycy” z 1987 roku. Zagrał także m.in. w filmie „Cztery wesela i pogrzeb”, ekranizacji „Rozważnej i romantycznej”, w „Nieprawdopodobnej historii”, „Notting Hill”, „Mickey Niebieskie Oko”, w serii filmów o Bridget Jones, „Był sobie chłopiec”, czy „To właśnie miłość”.

mx

The Guardian/Onet

Foto: Kurt Kulac, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *