Jeffrey Epstein Źródło: materiały prasoweJeffrey Epstein Źródło: materiały prasowe

USA. Sąd Federalny opublikował w środę kilkaset stron pozwu byłej ofiary Jeffreya Epsteina, czyli nieżyjącego już miliardera, który był oskarżony o handel ludźmi i wykorzystywanie nieletnich. W dokumentach pojawiają się nazwiska przyjaciół miliardera.

W ujawnionych dokumentach pojawiają się nazwiska czołowych postaci ze świata polityki i showbiznesu. Często wymieniany jest m.in. prezydent z ramienia Partii Demokratycznej – Bill Clinton. Johanna Sjoberg, jedna z kobiet, które oskarżały Epsteina, miała usłyszeć od miliardera, że „Clinton lubi młode”.

Inna ofiara, Virginia Giuffre, miała być zmuszana do uprawiania seksu z byłym gubernatorem Nowego Meksyku (i b. sekretarzem energii w gabinecie Clintona) Billem Richardsonem, czy brytyjskim księciem Andrzejem, a także ze znanym prawnikiem Alanem Dershowitzem.

Na długiej liście pojawiają się także m.in. modelka Naomi Campbell, iluzjonista David Copperfield, były wiceprezydent Al Gore, a także słynny fizyk Stephen Hawking. Ten ostatni, gdy był gościem na owianej złą sławą wyspie Epsteina, miał wziąć udział w orgii z nieletnimi dziewczynami.

W dokumentach pojawia się także nazwisko Donalda Trumpa. Choć były prezydent nigdy nie pojawił się na wyspie miliardera, to obaj mężczyźni wiele lat temu mieli być przyjaciółmi. Jedna z ofiar zeznała, że Epstein i Trump często rozmawiali przez telefon, a były prezydent, choć nie uprawiał z nią seksu, to flirtował z nią.

Sprawa Jeffreya Epsteina

66-letni Jeffrey Epstein został aresztowany 6 lipca 2019 roku pod zarzutem handlu ludźmi oraz wykorzystywania seksualnego kobiet i nastolatek. Miało do tego dochodzić w jego apartamentach na Manhattanie i posiadłości w Palm Beach na Florydzie w latach 2002-2005.

Epstein był już skazany za podobne przestępstwa 11 lat wcześniej, a nawet trafił do rejestru przestępców seksualnych, ale sprawę zamieciono pod dywan i suma summarum miliardera nie spotkały żadne konsekwencje.

Zapewne i tym razem bogacz sądził, że wywinie się wymiarowi sprawiedliwości. Tym razem jednak sąd pozostawał nieubłagany i nie zgodził się nawet na gigantyczną kaucję w wysokości 100 milionów dolarów.

Do zarzutów, które ciążyły na miliarderze dołożono kolejne: werbowanie nieletnich dziewczyn, które miały świadczyć usługi seksualne przedstawicielom zachodnich elit. Mowa tu o politykach z lewej i prawej strony, celebrytach, a nawet przedstawicielach rodzin królewskich.

Świat przecierał oczy ze zdumienia, gdy okazywało się, że legenda o prywatnej wyspie miliardera, na której miał on trzymać seks-niewolnice, zaczęła okazywać się prawdą.

Proces miliardera mógł się okazać niebezpieczny dla wielu osób. Epstein między innymi sponsorował kampanię wyborczą przeciwniczki Donalda Trumpa – Hillary Clinton, wspierał Johna Kerry’ego w czasach kiedy był senatorem z Massachusetts, finansował lidera Demokratów w Senacie – Chucka Schumera.

Śmierć Jeffreya Epsteina

Do procesu miliardera nigdy jednak nie doszło. 10 sierpnia 2019 roku w sobotę o godz. 7.30 czasu lokalnego (godz. 13.30 w Polsce) w celi w więzieniu w Nowym Jorku znaleziono zwłoki bogacza.

Według oficjalnej wersji Epstein popełnił samobójstwo. Czy Epstein naprawdę sam odebrał sobie życie? Wiele osób, nawet zajmujących poważne stanowiska urzędnicze, nie wierzy w to. Zwracają uwagę na to, że przyczynę zgonu ogłoszono niemal natychmiast – jakby w nerwowym pośpiechu.

SJ

The Wall Street Journal, NCzas, PAP

Fot. materiały prasowe

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *