Jeffrey Epstein i Bill Gates Źródło: Materiały prasowe, YouTubeJeffrey Epstein i Bill Gates Źródło: Materiały prasowe, YouTube

Amerykański „The Wall Street Journal” donosi, że oskarżany o handel ludźmi Jeffrey Epstein miał szantażować Billa Gatesa. Miliarder, który oficjalnie popełnił samobójstwo, miał dowiedzieć się o romansie założyciela Microsoftu z młodą Rosjanką.

Potajemne kontakty Billa Gatesa i Jeffreya Epsteina miały być powodem, dla którego od założyciela Microsftu odeszła jego żona, Melinda. „The Wall Street Journal” ujawnia nowe informacje na temat tej znajomości.

Epstein szantażował Billa Gatesa? Gates miał ponoć romans

W 2010 roku podczas mistrzostw w brydża Bill Gates miał poznać 20-letnią Rosjankę – Milę Antonową. Znajomość z zawodniczką miała przemienić się w gorący romans.

Niedługo później ta sama brydżystka zgłosiła się do Jeffreya Epsteina po pomoc w otworzeniu szkoły internetowej z nauką brydża.

Epstein nie zgodził się na przekazanie Antonowej pieniędzy, ale opłacił jej mieszkanie w Nowym Jorku i kurs kodowania w renomowanej szkole.

Epstein szantażował Billa Gatesa? Wysłał mu takiego maila

W 2017 roku Epstein otworzył fundusz charytatywny i poprosił o wsparcie Billa Gatesa. Gates miał ponoć odmówić.

Wówczas – według tego, co pisze „The Wallstreet Journal” – Epstein miał wysłać do miliardera maila, z którego wynika, że wie o romansie założyciela Microsoftu i Milii Antonowej.

Sprawa Jeffreya Epsteina

66-letni Jeffrey Epstein został aresztowany 6 lipca 2019 roku pod zarzutem handlu ludźmi oraz wykorzystywania seksualnego kobiet i nastolatek. Miało do tego dochodzić w jego apartamentach na Manhattanie i posiadłości w Palm Beach na Florydzie w latach 2002-2005.

Epstein był już skazany za podobne przestępstwa 11 lat wcześniej, a nawet trafił do rejestru przestępców seksualnych, ale sprawę zamieciono pod dywan i suma summarum miliardera nie spotkały żadne konsekwencje.

Zapewne i tym razem bogacz sądził, że wywinie się wymiarowi sprawiedliwości. Tym razem jednak sąd pozostawał nieubłagany i nie zgodził się nawet na gigantyczną kaucję w wysokości 100 milionów dolarów.

Do zarzutów, które ciążyły na miliarderze dołożono kolejne: werbowanie nieletnich dziewczyn, które miały świadczyć usługi seksualne przedstawicielom zachodnich elit. Mowa tu o politykach z lewej i prawej strony, celebrytach, a nawet przedstawicielach rodzin królewskich.

Świat przecierał oczy ze zdumienia, gdy okazywało się, że legenda o prywatnej wyspie miliardera, na której miał on trzymać seks-niewolnice, zaczęła okazywać się prawdą.

Proces miliardera mógł się okazać niebezpieczny dla wielu osób. Epstein między innymi sponsorował kampanię wyborczą przeciwniczki Donalda Trumpa – Hillary Clinton, wspierał Johna Kerry’ego w czasach kiedy był senatorem z Massachusetts, finansował lidera Demokratów w Senacie – Chucka Schumera.

Śmierć Jeffreya Epsteina

Do procesu miliardera nigdy jednak nie doszło. 10 sierpnia 2019 roku w sobotę o godz. 7.30 czasu lokalnego (godz. 13.30 w Polsce) w celi w więzieniu w Nowym Jorku znaleziono zwłoki bogacza.

Według oficjalnej wersji Epstein popełnił samobójstwo. Czy Epstein naprawdę sam odebrał sobie życie? Wiele osób, nawet zajmujących poważne stanowiska urzędnicze, nie wierzy w to. Zwracają uwagę na to, że przyczynę zgonu ogłoszono niemal natychmiast – jakby w nerwowym pośpiechu.

Wątpliwości opinii publicznej budziły także dalsze losy śledztwa, które według wielu było prowadzone tak, aby przypadkiem niczego nie odkryć.

SJ

The Wall Street Journal

Fot. materiały prasowe / YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *