YouTube / Anita Lipnicka

W ostatnim czasie w Polsce na nowo rozpoczęła się dyskusja o eutanazji. Stało się to za sprawą filmu „Lęk”. Głos w sprawie zabrała Anita Lipnicka. Jakie jest zdanie znanej piosenkarki?

Film „Lęk” cieszy się sporym zainteresowaniem mediów. Przypomnijmy, że główną rolę odgrywa w nim Magdalena Cielecka. Kreowana przez nią bohaterka jest śmiertelnie chora i decyduje poddać się eutanazji.

Temat ten wywołał spore poruszenie również wśród artystów. Ostatnio swoje zdanie na temat eutanazji wyraziła Anita Lipnicka.

Była wokalistka zespołu Various Manx wyznała wprost, że popiera eutanazję. Co więcej, podzieliła się swoją bardzo osobistą historią.

Jestem za tym, żeby człowiek, który chce odejść, mógł to zrobić w cywilizowany sposób pod kontrolą lekarzy. To wynika z mojego osobistego doświadczenia: mój dziadek odebrał sobie życie i wiem doskonale, dlaczego to zrobił – przyznała artystka.

Lipnicka postanowiła jednak rozwinąć rozpoczęty wątek. Podzieliła się bowiem przykrą historią swojego dziadka.

– Absolutnie nie był to przejaw jego słabości czy potrzeba ucieczki, tylko akt ogromnej siły i hartu ducha; chciał po prostu odejść na własnych warunkach, przewidując, że będzie obciążeniem dla rodziny, swojej żony. Był człowiekiem dumnym, przytomnym i sprawnym przez całe życie. Godność mu nie pozwalała na to, żeby nie chodzić, żeby nie móc pójść na spacer, zejść ani wejść na drugie piętro do własnego mieszkania. Szereg czynników spowodował, że postanowił, co postanowił – zdradziła piosenkarka.

Lipnicka uważa również, że jej dziadek czuł się bardzo samotny w podejmowaniu swej decyzji, a także jej realizacji. Wokalistka ma świadomość, jak trudny był to krok.

Jest mi żal, że musiał się tak męczyć, być samotny w tej decyzji, nie mógł się nią podzielić, na pewno męczył się z tym bardzo, była to dla niego niewyobrażalnie trudne, a wydaje mi się, że mogłoby to przebiec w inny sposób, gdyby miał prawo odejść na swoich zasadach – powiedziała.

Co sądzicie o stanowisku Lipnickiej? Zgadzacie się z piosenkarką?

PS

Wprost / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Anita Lipnicka

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *