YouTube / Taylor's Version

Taylor Swift to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Nic dziwnego, że na jej koncerty przychodzą tłumy. Podczas imprezy w Rio de Janeiro doszło jednak do tragedii.

Taylor Swift wystąpiła w Rio de Janeiro 17 listopada na stadionie Estádio Nilton Santos. Występ ten odbył się w ramach południowoamerykańskiej trasy The Eras Tour.

W obiekcie zgromadziło się ok. 60 tys. osób. Ze względu na spodziewane tłumy fanom zabroniono wnoszenia m.in. wody. Była to poważna niedogodność, ponieważ w tym dniu w Rio de Janeiro temperatura sięgała 39 st. C.

W trakcie koncertu doszło do tragedii. Zmarła 23-letnia fanka Ana Clary Benevides Machado. Kobieta źle się poczuła i zwróciła się po pomoc do personelu medycznego. Jego przedstawiciele zdecydowali o konieczności hospitalizacji, jednakże życia fanki nie udało się uratować.

Amerykańska gwiazda wyraziła żal z powodu tego, co stało się na jej koncercie. Odwołała również swój kolejny występ, który miał się odbyć na drugi dzień. Uczyniła to jednak na dwie godziny przed rozpoczęciem koncertu, co spotkało się z dużym niezadowoleniem fanów.

Warto dodać, że warunki pogodowe, w których wystąpiła Taylor Swift, nie służyły również artystce. Podczas koncertu miała ona bowiem problemy z oddychaniem.

Sytuacja odbiła się szerokim echem w Brazylii. Burmistrz Rio de Janeiro Eduardo Paes stwierdził wprost, że to, co się stało, było niedopuszczalne. Z kolei Minister sprawiedliwości Brazylii Flávio Dino zaznaczył, że uczestnicy koncertów powinni mieć możliwość wnoszenia wody.

Trasa koncertowa The Eras Tour wzbudza duże zainteresowanie wśród fanów Taylor Swift. To sentymentalna i zarazem interaktywna podróż przez 17-letnią karierę amerykańskiej gwiazdy.

Taylor Swift jest niezwykle lubiana przez młodych ludzi na całym świecie. Również w Polsce ma ona licznych fanów.

Bez wątpienia jednak organizatorzy imprez masowych powinni przykładać większą wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Śmierć na koncercie Taylor Swift jest tego kolejnym przykładem.

PS

X / natemat.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Taylor’s Version

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *