fot. ilustracyjne/fot. Ig/dominikakulczyk (kolaż TZ)

Dominika Kulczyk ogłosiła zakup praw do Malta Festival Poznań. Wspomniała także o tym, jaką rolę w tej decyzji miał jej ojciec Jan.

Michał Merczyński, inicjator, organizator i wieloletni dyrektor festiwalu pożegnał się z wydarzeniem. Wcześniej o pomoc dla Malta Festival Poznań apelowali do władz Poznania ludzie kultury i mediów.

Poznań wiadomo – niechętnie wyda pieniądze. Jednak organizatorzy poinformowali, że wydarzenie zdobyło zainteresowanie Dominiki Kulczyk.

Dziś najbogatsza Polka napisała na Instagramie, że organizowany od 1991 roku festiwal, który zgromadził 2,5 mln ludzi przez 30 lat, został zakupiony.

– Nie mogłam pozwolić na to, aby jego 33. edycja była ostatnią – napisała Dominika Kulczyk.

Następnie wspomniała o Janie Kulczyku, jej ojcu.

– Ta transakcja ma także dla mnie wymiar symboliczny, bo pierwszym mecenasem wydarzenia był mój Tato. Jestem dumna i szczęśliwa, że to niezwykłe przedsięwzięcie będzie nadal chlubą mojego rodzinnego miasta – podkreśliła Dominika Kulczyk.

– Jednocześnie, zgodnie z moją zapowiedzią sprzed kilku miesięcy – zyska nowy charakter. Dominantą projektu w jego nowej odsłonie będzie rola kobiety we wszystkich aspektach aktywności, twórczości i wolności. To formuła unikalna na skalę globalną! – przekonywała.

Zaznaczyła również, że Michał Mierzyński nadal będzie zaangażowany w Malta Festival Poznań.

dj

wp.pl

fot. ilustracyjne/fot. Ig/dominikakulczyk (kolaż TZ)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *