fot. iliustracyjne/fot. YT/STOP CHAM/Kanał Sportowy/Policja (kolaż TZ)

Poszukiwany listem gończym sprawca wypadku na autostradzie A1 Sebastian Majtczak wciąż pozostaje nieuchwytny. Teraz jednak ma poważny powód do zmartwień. Znany detektyw Krzysztof Rutkowski wraz ze swoją ekipą dołącza do poszukiwań kierowcy BMW oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, w tym 5-letni Oliwierek. Jak deklaruje celebryta, zamierza przetrząsnąć całą Dominikanę, by złapać poszukiwanego.

32-letni Sebastian Majtczak oskarżony jest o spowodowanie śmiertelnego wypadku. W samochodzie marki Kia zginęła trzyosobowa rodzina. Byli to rodzice – Martyna i Patryk – oraz dziecko, 5-letni Oliwier.

Policja działała wybitnie powoli, początkowo w ogóle nie wspominając o kierowcy BMW, twierdząc, że rodzina zginęła, ponieważ z nieznanej przyczyny kierujący pojazdem marki Kia miał zjechać z drogi i uderzyć w bariery. W międzyczasie Sebastian Majtczak rozpłynął się.

Policja wystawiła list gończy za Majtczakiem. Spekuluje się jednak, że najpewniej ten opuścił już Europę i udał się do kraju, gdzie nie obowiązuje umowa o ekstradycji z Polską.

Pojawiła się teoria, że Sebastian Majtczak może ukrywać się na Dominikanie. Wówczas byłby stosunkowo bezpieczny przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Jeśli rzeczywiście Majtczak tam się ukrył, to teraz ma powody do obaw.

W poszukiwania włączył się znany detektyw Krzysztof Rutkowski.

– Jako biuro mamy się włączyć do poszukiwań Sebastiana Majtczaka, kierowcy bmw, który w wypadku na A1 spowodował śmierć trzyosobowej rodziny. Mieliśmy mnóstwo telefonów i maili od osób niezwiązanych ze sprawą, które chciały zebrać pieniądze na opłacenie naszych usług – powiedział „Faktowi” detektyw Krzysztof Rutkowski.

Ostatecznie podjął jednak decyzję, że do akcji włączy się pro publico bono i nie weźmie w tej sprawie ani grosza. Chce po prostu dopaść unikającego odpowiedzialności sprawcę wypadku, w którym zginęła cała rodzina.

Detektyw Rutkowski podkreślił, że wraz z ekipą będzie poszukiwał Majtczaka niezależnie od tego, czy zostanie wydany międzynarodowy list gończy.

– Nasza ekipa będzie prowadzić poszukiwania w Dominikanie i wszelkich innych potencjalnych miejscach, gdzie mógł się ukryć. Osoby mające jakiekolwiek informacje co do miejsca przebywania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka prosimy o kontakt pod numerem 600 007 007 – powiedział Krzysztof Rutkowski „Faktowi”.

Namierzenie człowieka na końcu świata wbrew pozorom nie jest trudne, jeśli nie posiada się odpowiednich zabezpieczeń. Nie zachęcamy absolutnie do ukrywania się przed policją, jeśli spowodowało się wypadek. Jeśli jednak chcecie w ogóle zadbać o swoje bezpieczeństwo i anonimowość, polecamy zainwestować w odpowiedni pakiet cyberbezpieczeństwa.

dj

o2.pl

fot. iliustracyjne/fot. YT/STOP CHAM/Kanał Sportowy/Policja (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *