fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej to obecnie najpopularniejsza parafia w Polsce. Powodem jest homoorgia, która wstrząsnęła parafią w diecezji sosnowieckiej. Jak się okazuje, już wcześniej dochodziło tam do gorszących ekscesów!

W nocy z 30 na 31 sierpnia ksiądz Tomasz Z. wraz ze swoim kochankiem i męską prostytutką zorganizowali na plebanii homoorgię. Podczas wydarzenia jednak, najpewniej z powodu przedawkowania środków na potencję, kochanek księdza zasłabł.

Na miejsce wezwano służby ratownicze, których potem nie wpuszczono. Te wezwały więc policje i sprawa ujrzała światło dzienne.

Choć sytuacja jest niezwykle gorsząca, to wcale nie jedyny eksces w ostatnim czasie, jaki miał miejsce w tej konkretnej parafii w diecezji sosnowieckiej. Już wcześniej parafią interesowała się kuria… i prokuratura.

Dwa lata temu pojawiły się sygnały, że ks. Dariusz posługujący w parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, który uczył też w Szkole Podstawowej nr 7 miał dotykać i głaskać uczennice po tyłkach! Dziewczynki zaalarmowały o zachowaniu kleryka swoich rodziców.

Szkoła szybko rozwiązała z klerykiem umowę. Prokuratura zaś poinformowała, że nie postawi mu zarzutów i sprawa zostanie umorzona.

Biskup Grzegorz Kaszak poinformował zaś, że zawiesił ks. Dariusza w obowiązkach wikarego. Nakazał mu również zamieszkać poza parafią.

Ponadto biskup zakazał ks. Dariuszowi kontaktów z dziećmi czy pracy z nimi. Obecnie ks. Dariusz został oczyszczony z zarzutów.

– Doniesienia medialne okazały się nieprawdziwe, co wykazało śledztwo prokuratorskie prowadzone w sprawie wydarzeń mających miejsce w SP nr 7 w Dąbrowie Górniczej przez Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Górniczej. Postępowanie wstępne prowadzone przeze mnie jako Delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży, nie potwierdziło także stawianych zarzutów medialnych – przekazał ks. Rafał Pietruszka w odpowiedzi na pytania redakcji o2.pl.

Chodziło o zarzuty złamania art. 1395 Kodeksu Prawa Kanonicznego, tj. czyny seksualne i jednoczesne zgorszenie tym wiernych. Groziła za to księdzu Dariuszowi suspensa, czyli zakazu wykonywania posługi kapłańskiej.

dj

o2.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *