fot. YT/BBC News

Jeden z najbogatszych ludzi świata kontrowersyjny miliarder Bill Gates wziął udział w COP28 w Dubaju. Mówił o „adaptowaniu do klimatu”. Już przed szczytem pojawiło się u niego to pojęcie.

Bill Gates to kontrowersyjny miliarder. Z jednej strony jest twórcą Microsoftu, z drugiej propaguje wiele przeciwnych wolności postulatów.

Do niedawna wpisywał się także w klimatystyczny nurt alarmistów przekonujących, że globalne ocieplenie jest wywołane przede wszystkim przez człowieka. Wzywał m.in. do rezygnacji z mięsa oraz porzucania normalnych samochodów w imię redukcji CO2.

Jednocześnie przyznał, że sam uwielbia jeść burgery, ale ponieważ wydaje pieniądze „na klimat”, to uważa, że jemu wolno. Ponadto sam inwestował w technologie tworzenia syntetycznego mięsa. Jednocześnie korzysta z prywatnego odrzutowca.

Dotychczas Bill Gates przekonywał, że człowiek musi powstrzymać zmiany klimatyczne. Teraz pojawiło się na jego oficjalnym blogu pojęcie „adaptacji klimatycznej”.

– Brałem dziś udział w wielu niezwykle interesujących sesjach, w tym jednej poświęconej bezpieczeństwu żywnościowemu. Niezwykłe jest obserwowanie, jak w ostatnich latach podczas COP podwyższono poziom adaptacji do klimatu. W ciągu najbliższych kilku dni spędzę dużo czasu, mówiąc o tym, jak musimy pomóc ludziom najbardziej narażonym na zmiany klimatyczne – czytamy na oficjalnym blogu miliardera na gatesnotes.com.

Podczas COP28 co prawda dalej przekonywał, że „kryzys klimatyczny wymaga natychmiastowej uwagi” oraz trzeba zredukować emisję CO2 we wszystkich światowych sektorach. Jednak powiedział również, że „niezwykłe jest obserwowanie, jak w ostatnich latach podczas COP podwyższono poziom adaptacji do klimatu”.

Czy więc Bill Gates zamierza zmienić narrację? Niewykluczone. Eksperci zwrócili już wszem i wobec uwagę, że biznes oparty na hasłach o klimatyzmie po prostu nie idzie.

Jednocześnie rośnie coraz większe niezadowolenie z tej kwestii. Czy więc czeka nas wkrótce okres „luzu” od tych tematów?

dj

gatesnotes.com / tymzyjesz.pl

fot. YT/BBC News

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Bill Gates chce „adaptacji do klimatu”? Zaskakujące uwagi miliardera”
  1. LUDZIE ZACOFANI I ZERO WIEDZY PRAWDZIWEJ UFAJA MASONOM O KLIMACIE I TYCH ZMYŚLONYCH FIKCJACH UROJENIOWYCH TO PSYCHOPACI . JAK LOTY KOSMICZNE WSZYSCY ONI SEKCIARZE MASOŃSCY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *