Hollywoodzka para aktorów – Ashton Kutcher i Mila Kunis – wspiera Danny’ego Mastersona, który został skazany na 30 lat pozbawienia wolności za dwa gwałty.

Ashton Kutcher, amerykański aktor oraz pochodząca z Czerniowców na Ukrainie i mająca żydowskie korzenie aktorka Mila Kunis poznali się w 1998 roku na planie serialu Różowe lata siedemdziesiąte. Para ma dwójkę dzieci: córkę Isabelle i syna Dimitrija.

Danny Masterson to mniej znany aktor, który również grał w Różowych latach siedemdziesiątych. Choć od pracy na planie minęło 25 lat, to aktorzy związani z produkcją wciąż się przyjaźnią. Jak widać ich przyjaźń jest silniejsza nawet niż wyrok więzienia za tak ohydny czyn jak gwałt.

Ashton Kutcher i Mila Kunis wspierają aktora skazanego za gwałt

Masterson jest członkiem Kościoła Scjentologicznego – ruchu, który uznawany jest za sektę, która zrzesza wiele wpływowych osób w Stanach Zjednoczonych.

W 2023 roku Masterson został skazany za gwałt na dwóch byłych członkiniach Kościoła Scjentologów. Aktor ma spędzić w więzieniu od 30 lat do dożywocia. Dopiero po 30 latach będzie mógł starać się o zwolnienie z kary.

W jego obronie stają przyjaciele: Ashton Kutcher i Mila Kunis. „Jako przyjaciel Danny wywarł na mnie pozytywny wpływ. To niezwykle uczciwy człowiek […] Nie wpadnięcie w typowe hollywoodzkie narkotykowe życie przypisuję bezpośrednio Danny’emu” – pisze w swom oświadczeniu Kutcher, dodając, że Masterson jest dla niego „wzorem do naśladowania”.

Aktor zauważa także, że przez wyrok sądu 9-letnia córka Mastersona będzie wychowywać się bez ojca, co jest „niesprawiedliwością samą w sobie”.

Kunis natomiast określiła Mastersona jako „niesamowitego przyjaciela, powiernika, a przede wszystkim wybitnego starszego brata”.

Czym jest Kościół Scjentologiczny?

Choć nazwa mogłaby wskazywać na jakieś powiązania z Chrześcijaństwem, to Kościół Scjentologiczny jest zupełnie przeciwnym ruchem.

Organizację w 1951 roku założył pisarz fantasy L. Ron Hubbard. Kościół Scjentologiczny jest ruchem praktykującym alternatywną psychologię.

Scjentolodzy twierdzą, że stosowane przez nich metody leczą m.in. depresję, pomagają wydostać się z problemów (m.in. uzależnień) oraz są naukową odpowiedzią na religię. Posiadający spore środki i wpływy Kościół Scjentologiczny bardzo chętnie pomaga m.in. upadającym gwiazdom, uzależniając je od siebie i żerując później na ich wdzięczności.

Środowisko psychologów i psychiatrów alarmuje jednak, że metody stosowane przez scjentologów nie mają nic wspólnego z prawdziwą nauką i są wzorowane na technikach, które stosowane są w sektach.

Techniki scjentologów opierają się na podstawach psychologii, couchingu i dianetyki. Bardzo ważne w scjentologii jest m.in. przepracowywanie życiowych traum.

Poza tym Kościół Scjentologów działa również jako organizacja charytatywna, firma zajmująca się licznymi biznesami, a także wydawnictwo, które wciąż sprzedaje książki fantasy swojego założyciela.

Choć ruch scjentologów przedstawia się często jako religię, to podstawą „wiary” w tej organizacji jest uznanie, iż „prawdziwe jest to, co jest prawdziwe dla ciebie”, co oznacza, że to, w co jesteś w stanie uwierzyć, może istnieć naprawdę, a to, czego nie jesteś w stanie przyjąć, nie istnieje.

Formalnie celem istnienia Kościoła Scjentologicznego jest walka z ubóstwem, analfabetyzmem, narkotykami, problemami psychicznymi i łamaniem praw człowieka.

SJ

Kozaczek / TymŻyjesz

Fot. Ashton Kutcher and Mila Kunis cameo on That 90s Show

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *