fot. X/Polska Policja

Antybohater afery Pandora Gate Stuart B. „Stuu” został aresztowany przez brytyjską policję. Wkrótce sąd zajmie się sprawą ekstradycji jutubera.

Portal rmf24.pl poinformował, że brytyjski sąd podjął decyzję o aresztowani u Stuu. Doniesienia dotyczące antybohatera Pandora Gate potwierdził prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Nakaz aresztowania z wnioskiem o wydanie podejrzanego polskiemu wymiarowi sprawiedliwości został już przekazany władzom brytyjskim, które zdecydowały o jego tymczasowym aresztowaniu na terytorium Wielkiej Brytanii – powiedział „Interii” prokurator Banna.

– Obecnie oczekujemy na decyzję brytyjskiego sądu, który rozpatrzy nasz wniosek o wydanie podejrzanego do Polski – dodał.

Stuu miał złożyć zażalenie na postanowienie o aresztowaniu, jak przekazał portal rmf24.pl. W najbliższy wtorek brytyjski sąd ma zająć się wnioskiem o zmianę środka zapobiegawczego na środki wolnościowe.

– Nie wiadomo, kiedy sąd zajmie się sprawą ekstradycji youtubera. W Polsce „Stuu” ma usłyszeć zarzuty seksualnego wykorzystywania osób małoletnich poniżej 15. roku życia oraz rozpijania ich – podkreśla interia.pl.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła z urzędu postępowanie w sprawie seksualnego wykorzystywania osób małoletnich.

– Trwają intensywne czynności procesowe zmierzające do zgromadzenia materiału dowodowego w sprawie, przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Szczegółowej analizie, pod kątem procesowego wykorzystania, poddawane są pojawiające się materiały prasowe, w tym także materiały publikowane w portalach społecznościowych oraz w serwisie YouTube – powiedział prok. Szymon Banna.

– Materiał dowodowy zgromadzony w toku śledztwa pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów Stuartowi B. Zarzuty te dotyczą seksualnego wykorzystania osób małoletnich poniżej 15 roku życia oraz rozpijania małoletnich. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, co pozwoliło na wydanie za podejrzanym listu gończego – dodał.

Sąd podkreślił, że na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego obecnie przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stuu zarzucanych mu czynów.

dj

interia.pl

fot. X/Polska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *